Restoran Must Pärl Villa Mare Hotell Delfine Külalistemaja Rähni
ENG   FIN   GER   RUS
Restoran Paradiis AS Pärna


TASUB TEADA

PIKKLAUD nn. süldilaud
Külalised istuvad ühe pika laua taga. Külmad suupisted on vaagnatel laual, samuti karastusjoogid ja/või veinid-viinad. Soe serveeritakse igale külalisele eraldi, kas taldrikul või
vaagnalt. Kohvi ja magus hiljem eraldi laual, ka segujoogid ja konjak. Hea variant pikaks, tõsiseks perekondlikuks peoks.
PIDULIK LÕUNA JA/VÕI ÕHTUSÖÖK
Külalised istuvad ühe pika või eraldi laudade taga. Söögid-joogid serveeritakse kordamööda, järgides rangelt etiketti. Kohvi ja konjaki võib pakkuda eraldi salongis, vabamas vormis. Teenindamine toimub sünkroonselt, ülemkelneri juhatamisel. Hea meeskonna puhul on see nauditav vaatemäng. Vabariigi valitsuse, diplomaatilise korpuse ja gaalaõhtusöögi lahutamatu osa.
GALA ÕHTUSÖÖK
Õhtusöök toimub Eestis tavaliselt alates kella 19-st (pidulikud õhtusöögid alates 21-st). Õhtusöök võib olla nii argisem kui ka pidulikum eine.
Õhtusöögilaua võib katta toitlustusfirmas, hotellis, rongis, kodus, talveaias, terrassil, paviljonis, aias ja pargis. Et vastu ööd kõhtu mitte vaevata, on sobivaim vastuvõtuviis Rootsi laud.

Missugune on sobilik menüü
Menüü valiku ja rikkalikkuse määrab osaliselt ära kellaaeg - on ju lõunasel ajal Teie külaliste lootused toidulaua suhtes


suuremad, samamoodi ka õhtuse pika ürituse puhul. Samas aga, kui Teil on piiratud eelarve ning soovite lihtsalt oma tuttavate ja koostööpartneritega kokku saada, jääb kutsututele üritusest tore mälestus, kui esikohal on vestlus ja suhtlemine, mida toetab õdus taustamuusika ja klaas head veini mõne valitud suupistega.
   

Kas ja missugust meelelahutust üritusele pakkuda
• Igat sündmust täiendab sobiv muusika. Kui otsustada pelgalt taustamuusika kasuks, on valida lindi- ja elava muusika vahel.
• Teine võimalus on tellida eraldi muusikaline etteaste või tantsuansambel.
• Otsustamisel peab arvestama seda, et formaalset vastuvõttu ei hakkaks segama liiga pealetükkiv muusika ning et pikemaajalist vastuvõttu ei sunniks lõpetama igavus.

<< Tagasi   Loe edasi >>